Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranu
Neděle 24. září 2023 (03:38 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Váhy
Jaromír - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Lary

Fulltext
 

Historické obrazy a fotografie obce Dívčí Hrad

Perokresba zámku Maidelberg z roku 1885 od neznámého autora Zámek Maidelberg, v roce 1874. Zámek Dívčí Hrad, zámek Maidelberg , pohlednice z 30 let, XX.století Pod zámkem Dívčí Hrad, roku 1946 Dívčí Hrad, "Starý dvůr" - hlavní "císařská" cesta před zámku po roku 1945 Dívčí Hrad, Sádek po roku 1945 bývalá obec Zottig - Sádek, pohlednice z roku 1930, dnes součást obce Dívčí Hrad. obec Zottig - Sádek, foto z 30_let XX.století 1930, dnes součást obce Dívčí Hrad. Na záběru lupínkárna s vodním náhonem, škola, zájezdní hostinec Muller, ..... Pohlednice tehdejší obce Maidelberg, dnes Dívčí Hrad, z poloviny 30-let, XX.století Dívčí Hrad Dívčí Hrad Panorama Křižovatka DH, Pitárne, Osoblaha nad transformatorem Dívčí Hrad, údolí obce Dívčí Hrad Dívčí Hrad, kulturní dům po roce 1947 Nejznámnější pohlednice obce Maidelberg z přelomu 20 - 30 let 20 století.
DALŠÍ INFORMACE: Dívčí Hrad
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Jiljí jasný - podzim krásný.
Na svatého Jiljí jasno, je suchá jeseň; když prší, čtyřicet dnů střecha nevyschne.
Na den Jiljí hrom a blesky - čtyři týdny mokré stezky.
Když na svatého Jiljí prší, celý podzim voda crčí.
Prší-li na svatého Jiljí, budou otavy shnilý.
V jakém počasí jelen na den Jiljího říje neb mezi laně jde, v takovém se zase po čtyřech týhodnech navrací; jestli ale jelen něco později říje, tedy jest znamení, že pozdě zima nastane.
Je-li na svatého Václava bouřka, bývá dlouho teplo.
Svatý Václav v slunci září, sklizeň řepy se podaří.
Před svatým Václavem času dost, po svatém Václavu pozdě.
Svatý Václav víno chrání, po něm bude vinobraní.
 
září 892: Arnulfovo poselství k bulharskému knížeti Vladimírovi se žádostí o zákaz vývozu soli z bulharských dolů v Sedmihradsku do velkomoravské říše.
září 1004: Po vyhnání Poláků Jaromír prohlášen českým knížetem.
září 1012: Jindřich II. udělil v Merseburku Čechy v léno Oldřichovi, který byl již několik měsíců skutečným vládcem země.
září 1042: Vpád Jindřichova vojska do uherského království; na jeho úspěchu měl hlavní podíl český oddíl vedený Břetislavem.
září 1105: Údělný olomoucký kníže Svatopluk se pokusil dobýt Pražský hrada a získat knížecí trůn.
září 1173: Císař Fridrich Barbarossa na jednání v Hermdorfu zrušil Bedřichovo jmenovánía českým panovníkem ustanovil syna Soběslava I. Oldřicha.
září 1182: Bedřich se stal českým knížetem.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz